Založ si blog

Ako na zaschnuté cartrigde a tlačové hlavy.

Čistiaca kvapalina na atramentové kazety – Ako ju použiť a kde ju kúpiť?

 

Chcel som ešte niečo napísať o nových herných konzolách, ale po článkoch o atramentových kazetách a ich možnom plnení doma a tak získaní značných finančých úspor, Ste ma zasypali e-mailovými dotazmi. No nezasypali doslova, ale zo 12 mailových dotazov som dostal. Tieto dotazy sa ku mne do spoločnosti Grand – MS, s.r.o. dostali s niekoľko dňovým oneskorením, čo je dôvod, že som na ne neodpovedal hneď.

Výrobok si môžete zakúpiť v shope „Tonery do tlačiarne“.

Pýtate sa, čo robiť ak máte atramentové kazety s tlačovou hlavou v ktorej Vám zaschol atrament.  (Ide napr.  o kazety HP 56, 57, 57, HP 337, 338, 339, HP 704, ….., Canon CL 41, 51, 511, 513, PGI 512, 540, ……. , Lexmark 1, 32, 33, 34, 35, 82, …… a mnoho ďalších. Všetky tieto kazety si môžete zakúpiť cez e-shop „Tonery do tlačiarne“.)  Zo dve otázky boli smerované aj na skutočnosť, čo čobiť, ak zaschne atrament v samotnej atramentovej tlačovej hlave.

No odpoveď je jednoduchá. Najlepšie je keď sa atramentová tlačiareň používa každodenne. Ak to nemôžeme dodržať, je vhodné tlačiť na nej aspoň 2 – 3 krát do týždňa.  Musíme mať na zreteli to, že atrament je tekutina a ako každá tekutina, pri dlhodobej nečinnosti a nodostatočnom utesnení „parkovacieho“ mechanizmu tlačovej hlavy nám môže zaschnúť.

Takže, pýtate sa čo robiť ak sa to stane a hlavne, ako si môžete pomôcť sami. No najlepšie je tlačiareň zaniesť do servisu, kde majú s týmto problémom skúsenosti.  Zázraky nečakajte však ani tam.

Pre názornosť si môžeme popísať postup, ako konať pri zaschnutej tlačovej hlave atramentovej kazety.

Atramentovú kazetu môžeme ponoriť do vaničky so špeciálnou tekutinou a tú vložiť do ultrazvukovej vaničky, ktorú spustíme a počkáme zo 30 minút. Následne kazetu vyberieme opatrne utrieme atramentové trysky na jemný čistý savý materiál. Na ňom zároveň uvidíme, či kazeta tzv. „píše“, teda uvoľňuje patrčiné množstvo farby. Ak tomu tak nieje, proces môžeme opakovať 2 – 3 krát. Ak sa nám takýmto spôsobom kazetu nepodarí „oživiť“ môžeme s týmto procesom skončiť,  kaztetu spokojne zahodiť a kúpiť si novú. Pozor však na savý podklad na ktorom kazetu skúšame oterom, nakoľko pri nevhodne zvolenom materiále môže dôjsť k poškodeniu trysiek kazety.

Zrejme viacerí z Vás sa ma spýtajú, no a čo my, čo nemáme doma „ultrazvukovú vaničku“ ?

Pre tých mám nasledovnú radu. Nech si zabezpečia aspoň tzv. „čistiacu tekutinu“,  s ktorou sa môžu pokúsiť kazetu oživiť. Oživenie sa môžemete pokúsiť zrealitovať tak, že na zasušené trysky atramentovej kazety nanesieme „čistiacu tekutinu“ a necháme ju posobiť zo 1 –  až 2 hodiny. Po tom tekutinu utrieme a vyskúšame na savom podklade, či sa farba uvoľnila a kazeta píše. Ak kazeta neuvoľňuje v dostatočnej miere atrament môžeme tento proces zopakovať 1 až 3 krát. Ak sa nám kazetu nepodarí oživiť ani po 3 pokuse, môžeme je zahodiť.

Veľkou pomôckou pri zaschnutých atramentových kazetách sú tzv. „aktivátory“, ktoré si môžete taktiež zakúpiť v spoločnosti Grand – MS, s.r.o., prostredníctvom e-shopu „Tonery do tlačiarne“. O tom si ale napíšeme nabudúce.

Ak máte o čistiacu kvapalinu záujem môžete si ju zakúpiť prostredníctvom  e-shopu „Tonery do talčiarne“ patriaci spoločnosti Grand – MS, s.r.o.

 

 

 

Za spoločnosť Grand – MS, s.r.o.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  PhDr. Michal Hudák

 

 

 

 

 

 

Stručná informácia k spoločnosti:

 

Spoločnosť Grand – MS, s.r.o., je stabilným obchodným partnerom, pôsobiacim na našom trhu už 19 rokov. Je nielen predajcom a priamym dovozcom, ale i výrobcom. Zároveň zabezpečuje aj servis niektorých produktov. Tovar dodáva tak svojim obchodným partnerom na ďalší predaj v ich obchodoch, ako i konečným odberateľom, akými sú rôzne orientované firmy, či fyzické osoby, kupujúce v kamennej predajni spoločnosti Grand – MS, alebo cez niektorý z jej e-shopov.
Grand – MS, s.r.o., má v svojom portfóliu nielen predaj tovaru, ale i poskytovanie rôznych druhov služieb a to ako na úseku spotrebného materiálu pre tlačiarne, či samotných tlačiarní, tak i na úseku reklamy, grafiky, kopírovania a prezentácie. Svoj tovar a služby ponúka okrem kamennej predajne aj prostredníctvom svojich e-shopov, ktorými sú:

  • Tonery do tlačiarne (www.tonerydotlaciarne.sk) – obchod je zameraný na komplexný sortiment pre tlačiarne, ale i iné druhy tovaru.
  • Spektrum Shop (www.spektrum-shop.sk ) – obchod na satelitnú techniku, kamerové systémy, priemyselné, kancelárske a domáce osvetlenie, ale i iný tovar.
  • Buď Fit (www.bud-fit.sk ) – obchod zameraný na odevy pre rôzne druhy fitness cvičení, fitness náradia, či rôzne fitness doplnky.
  • Spotrebáčik (www.spotrebacik.sk) – bezplatný inzertný portál, na ktorom môže inzerovať každý.
  • Grand – MS, s.r.o. (www.grand-ms.sk) – oficiálna webová stránka spoločnosti.

STOP COVID! Ako zabrániť roznášaniu COVID prostredníctvom malých predmetov?

25.01.2021

Pandémia COVID trápi svet už pekných pár mesiacov. Snažíme sa robiť opatrenia, ktoré by šírenie vírusu čo najviac obmedzili. Nosíme rúška, dodržiavame odstupy a dezinfikujeme si ruky. Koronavírus sa však môže šíriť aj prostredníctvom rôznych drobných predmetov, ktoré nosíme, či používame pri bežnom živote, ako sú napríklad mobily, hodinky, šperky, perá, [...]

Bolí Vás chrbtica a neviete si rady?

22.01.2021

Aj Vás bolia krčné stavce, či ramenné kĺby a neviete si poradiť? Možností vyskúšať, ako si uľaviť od bolesti je v súčasnej dobe množstvo. Od rôznych masáží, cez terapie, až po lieky proti bolesti. Možno Ste už vyskúšali všetko a nič nepomohlo. Radiť v takejto situácii a ponúkať zaručené riešenie nie je ľahké. Pomerne dobré výsledky a to už po [...]

Kde kúpiť za najlepšiu cenu „len 9, 90 €“ Magický kresliaci tablet vhodný pre deti?

15.01.2021

S nástupom dnešnej digitálnej doby, čoraz viac rodičov sa zamýšľa nad tým, ako svoje ratolesti nielen zabaviť, ale hravým spôsobom ich čo najlepšie pripraviť na dnešnú dobu. Nie vždy je to jednoduché. Niekedy majú perfektnú hračku, avšak jej výchovná hodnota je takmer nulová. Inokedy sa zas dieťa o hračku nezaujíma. A práve v tejto situácii tu máme pre rodičov [...]

Taliansky premiér Giuseppe Conte

Taliansky premiér Conte podá v utorok demisiu

25.01.2021 20:40

Conte, ktorý je premiérom od júna 2018, sa chce po svojom odstúpení pokúsiť o sformovanie novej vlády.

USA Rusko Afganistan Taliban Pentagón DNI-CIA

Biden zrušil nariadenie zakazujúce transrodovým osobám slúžiť v armáde

25.01.2021 19:28

Biden zrušil kontroverzné nariadenie svojho predchodcu Donalda Trumpa z júla 2017.

Knižnica / Kniha / Knihy /

V stredu sa otvoria knižnice, návštevníci budú potrebovať negatívny test

25.01.2021 17:11

Knižnice budú akceptovať i doklad o prekonaní ochorenia nie starší ako tri mesiace, akceptované bude i preukázanie sa potvrdením o očkovaní druhou dávkou vakcíny proti covidu.

Ernest Denis

SAV si pripomína 100 rokov od smrti francúzskeho slavistu a historika Ernesta Denisa

25.01.2021 16:50

Denis výraznou mierou prispel k poznaniu Slovákov v zahraničí a stál aj pri zrode prvej Československej republiky.

hudak

Spoločnosť Grand - MS, s.r.o. je priamym dovozcom a predajcom nielen spotrebného tovaru pre tlačiarne, ale i rôznych iných druhov tovaru. Zároveň niektoré druhy tovaru i vyrába. Na trhu pôsobí už 19 rokov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 94
Celková čítanosť: 98564x
Priemerná čítanosť článkov: 1049x

Autor blogu