Založ si blog

Ako na zaschnuté cartrigde a tlačové hlavy.

Čistiaca kvapalina na atramentové kazety – Ako ju použiť a kde ju kúpiť?

 

Chcel som ešte niečo napísať o nových herných konzolách, ale po článkoch o atramentových kazetách a ich možnom plnení doma a tak získaní značných finančých úspor, Ste ma zasypali e-mailovými dotazmi. No nezasypali doslova, ale zo 12 mailových dotazov som dostal. Tieto dotazy sa ku mne do spoločnosti Grand – MS, s.r.o. dostali s niekoľko dňovým oneskorením, čo je dôvod, že som na ne neodpovedal hneď.

Výrobok si môžete zakúpiť v shope „Tonery do tlačiarne“.

Pýtate sa, čo robiť ak máte atramentové kazety s tlačovou hlavou v ktorej Vám zaschol atrament.  (Ide napr.  o kazety HP 56, 57, 57, HP 337, 338, 339, HP 704, ….., Canon CL 41, 51, 511, 513, PGI 512, 540, ……. , Lexmark 1, 32, 33, 34, 35, 82, …… a mnoho ďalších. Všetky tieto kazety si môžete zakúpiť cez e-shop „Tonery do tlačiarne“.)  Zo dve otázky boli smerované aj na skutočnosť, čo čobiť, ak zaschne atrament v samotnej atramentovej tlačovej hlave.

No odpoveď je jednoduchá. Najlepšie je keď sa atramentová tlačiareň používa každodenne. Ak to nemôžeme dodržať, je vhodné tlačiť na nej aspoň 2 – 3 krát do týždňa.  Musíme mať na zreteli to, že atrament je tekutina a ako každá tekutina, pri dlhodobej nečinnosti a nodostatočnom utesnení „parkovacieho“ mechanizmu tlačovej hlavy nám môže zaschnúť.

Takže, pýtate sa čo robiť ak sa to stane a hlavne, ako si môžete pomôcť sami. No najlepšie je tlačiareň zaniesť do servisu, kde majú s týmto problémom skúsenosti.  Zázraky nečakajte však ani tam.

Pre názornosť si môžeme popísať postup, ako konať pri zaschnutej tlačovej hlave atramentovej kazety.

Atramentovú kazetu môžeme ponoriť do vaničky so špeciálnou tekutinou a tú vložiť do ultrazvukovej vaničky, ktorú spustíme a počkáme zo 30 minút. Následne kazetu vyberieme opatrne utrieme atramentové trysky na jemný čistý savý materiál. Na ňom zároveň uvidíme, či kazeta tzv. „píše“, teda uvoľňuje patrčiné množstvo farby. Ak tomu tak nieje, proces môžeme opakovať 2 – 3 krát. Ak sa nám takýmto spôsobom kazetu nepodarí „oživiť“ môžeme s týmto procesom skončiť,  kaztetu spokojne zahodiť a kúpiť si novú. Pozor však na savý podklad na ktorom kazetu skúšame oterom, nakoľko pri nevhodne zvolenom materiále môže dôjsť k poškodeniu trysiek kazety.

Zrejme viacerí z Vás sa ma spýtajú, no a čo my, čo nemáme doma „ultrazvukovú vaničku“ ?

Pre tých mám nasledovnú radu. Nech si zabezpečia aspoň tzv. „čistiacu tekutinu“,  s ktorou sa môžu pokúsiť kazetu oživiť. Oživenie sa môžemete pokúsiť zrealitovať tak, že na zasušené trysky atramentovej kazety nanesieme „čistiacu tekutinu“ a necháme ju posobiť zo 1 –  až 2 hodiny. Po tom tekutinu utrieme a vyskúšame na savom podklade, či sa farba uvoľnila a kazeta píše. Ak kazeta neuvoľňuje v dostatočnej miere atrament môžeme tento proces zopakovať 1 až 3 krát. Ak sa nám kazetu nepodarí oživiť ani po 3 pokuse, môžeme je zahodiť.

Veľkou pomôckou pri zaschnutých atramentových kazetách sú tzv. „aktivátory“, ktoré si môžete taktiež zakúpiť v spoločnosti Grand – MS, s.r.o., prostredníctvom e-shopu „Tonery do tlačiarne“. O tom si ale napíšeme nabudúce.

Ak máte o čistiacu kvapalinu záujem môžete si ju zakúpiť prostredníctvom  e-shopu „Tonery do talčiarne“ patriaci spoločnosti Grand – MS, s.r.o.

 

 

 

Za spoločnosť Grand – MS, s.r.o.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  PhDr. Michal Hudák

 

 

 

 

 

 

Stručná informácia k spoločnosti:

 

Spoločnosť Grand – MS, s.r.o., je stabilným obchodným partnerom, pôsobiacim na našom trhu už 19 rokov. Je nielen predajcom a priamym dovozcom, ale i výrobcom. Zároveň zabezpečuje aj servis niektorých produktov. Tovar dodáva tak svojim obchodným partnerom na ďalší predaj v ich obchodoch, ako i konečným odberateľom, akými sú rôzne orientované firmy, či fyzické osoby, kupujúce v kamennej predajni spoločnosti Grand – MS, alebo cez niektorý z jej e-shopov.
Grand – MS, s.r.o., má v svojom portfóliu nielen predaj tovaru, ale i poskytovanie rôznych druhov služieb a to ako na úseku spotrebného materiálu pre tlačiarne, či samotných tlačiarní, tak i na úseku reklamy, grafiky, kopírovania a prezentácie. Svoj tovar a služby ponúka okrem kamennej predajne aj prostredníctvom svojich e-shopov, ktorými sú:

  • Tonery do tlačiarne (www.tonerydotlaciarne.sk) – obchod je zameraný na komplexný sortiment pre tlačiarne, ale i iné druhy tovaru.
  • Spektrum Shop (www.spektrum-shop.sk ) – obchod na satelitnú techniku, kamerové systémy, priemyselné, kancelárske a domáce osvetlenie, ale i iný tovar.
  • Buď Fit (www.bud-fit.sk ) – obchod zameraný na odevy pre rôzne druhy fitness cvičení, fitness náradia, či rôzne fitness doplnky.
  • Spotrebáčik (www.spotrebacik.sk) – bezplatný inzertný portál, na ktorom môže inzerovať každý.
  • Grand – MS, s.r.o. (www.grand-ms.sk) – oficiálna webová stránka spoločnosti.

Bolí Vás krčná chrbtica?

09.08.2022

Ako si pomôcť, pri bolesti, ktorá je skutočne neprijemna ? Stará tradičná čínska medicína, už viac ako tisíc rokov úspešne pomáha miliónom ľudí. Ak máte problém s krčnou chrbticou a neviete si pomôcť, vyskúšajte aj Vy jej silu, čerpanú najmä z rastlín rastúcich v Ázii a vyskúšajte mimoriadne účinné prírodné náplaste pomáhajúce pri bolesti chrbtice. [...]

Chcete schudnúť? – Nečakajte zázraky! Toto však vášmu telu môže pomôcť!

08.08.2022

Pomoc pri udržaní zdravého a pekného tela ! Stará tradičná čínska medicína, ktorá už viac ako tisíc rokov pomáha ľuďom. Ak patríte medzi tých, ktorí sa už bezvýsledne snažia schudnúť a nevedia ako ďalej, vyskúšajte naše Prírodné náplaste na chudnutie. Nečakajte však žiadny zázrak, ako to popisujú niektorí predajcovia. Naše náplaste Vám pomôžu s [...]

Máte problém so zaspávaním, či kvalitou spánku?

06.08.2022

Pomoc pri zaspávaní a udržaní kvalitného spánku ! Stará tradičná čínska medicína, ktorá už viac ako tisíc rokov pomáha úspešne liečiť milióny ľudí. Ak máte problém a neviete si pomôcť, vyskúšajte aj Vy jej liečivú silu, čerpanú z liečivých rastlín rastúcich v Ázii. Cena náplastí je pritom len symbolická. Pre zdravý spánok! Ak Vás [...]

Ukrajina / UA /

Ukrajinu v rokovaniach bude zastupovať Švajčiarsko. Bude Moskva súhlasiť?

10.08.2022 19:25

Švajčiarsko má bohaté skúsenosti s úlohou diplomatického sprostredkovateľa.

Agrodružstvo Turňa nad Bodvou

Chovateľom chýba krmivo, potraviny opäť zdražejú

10.08.2022 19:23

Na Agrodružstve v Turni nad Bodvou je situácia vážna. Kravy by potrebovali zelené krmivo, ale toho je kvôli suchu málo.

John Bolton

Odveta za Solejmáního. Irán podľa USA plánoval vraždu Boltona

10.08.2022 18:56

Člen Iránskych revolučných gárd sa v USA údajne usiloval objednať si vraždu Trumpovho exporadcu za 300 000 dolárov.

rusko plyn Gas LNG

Vo firmách či domácnostiach 18, na chodbách 10 stupňov. Česko sa pripravuje na stav núdze

10.08.2022 18:41

Cieľom predloženej vyhlášky je reagovať na prípadný výpadok dodávok plynu.

hudak

Spoločnosť Grand - MS, s.r.o. je priamym dovozcom a predajcom nielen spotrebného tovaru pre tlačiarne, ale i rôznych iných druhov tovaru. Zároveň niektoré druhy tovaru i vyrába. Na trhu pôsobí už 20 rokov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 339
Celková čítanosť: 488333x
Priemerná čítanosť článkov: 1441x

Autor blogu