Založ si blog

Ako na zaschnuté cartrigde a tlačové hlavy.

Čistiaca kvapalina na atramentové kazety – Ako ju použiť a kde ju kúpiť?

 

Chcel som ešte niečo napísať o nových herných konzolách, ale po článkoch o atramentových kazetách a ich možnom plnení doma a tak získaní značných finančých úspor, Ste ma zasypali e-mailovými dotazmi. No nezasypali doslova, ale zo 12 mailových dotazov som dostal. Tieto dotazy sa ku mne do spoločnosti Grand – MS, s.r.o. dostali s niekoľko dňovým oneskorením, čo je dôvod, že som na ne neodpovedal hneď.

Výrobok si môžete zakúpiť v shope „Tonery do tlačiarne“.

Pýtate sa, čo robiť ak máte atramentové kazety s tlačovou hlavou v ktorej Vám zaschol atrament.  (Ide napr.  o kazety HP 56, 57, 57, HP 337, 338, 339, HP 704, ….., Canon CL 41, 51, 511, 513, PGI 512, 540, ……. , Lexmark 1, 32, 33, 34, 35, 82, …… a mnoho ďalších. Všetky tieto kazety si môžete zakúpiť cez e-shop „Tonery do tlačiarne“.)  Zo dve otázky boli smerované aj na skutočnosť, čo čobiť, ak zaschne atrament v samotnej atramentovej tlačovej hlave.

No odpoveď je jednoduchá. Najlepšie je keď sa atramentová tlačiareň používa každodenne. Ak to nemôžeme dodržať, je vhodné tlačiť na nej aspoň 2 – 3 krát do týždňa.  Musíme mať na zreteli to, že atrament je tekutina a ako každá tekutina, pri dlhodobej nečinnosti a nodostatočnom utesnení „parkovacieho“ mechanizmu tlačovej hlavy nám môže zaschnúť.

Takže, pýtate sa čo robiť ak sa to stane a hlavne, ako si môžete pomôcť sami. No najlepšie je tlačiareň zaniesť do servisu, kde majú s týmto problémom skúsenosti.  Zázraky nečakajte však ani tam.

Pre názornosť si môžeme popísať postup, ako konať pri zaschnutej tlačovej hlave atramentovej kazety.

Atramentovú kazetu môžeme ponoriť do vaničky so špeciálnou tekutinou a tú vložiť do ultrazvukovej vaničky, ktorú spustíme a počkáme zo 30 minút. Následne kazetu vyberieme opatrne utrieme atramentové trysky na jemný čistý savý materiál. Na ňom zároveň uvidíme, či kazeta tzv. „píše“, teda uvoľňuje patrčiné množstvo farby. Ak tomu tak nieje, proces môžeme opakovať 2 – 3 krát. Ak sa nám takýmto spôsobom kazetu nepodarí „oživiť“ môžeme s týmto procesom skončiť,  kaztetu spokojne zahodiť a kúpiť si novú. Pozor však na savý podklad na ktorom kazetu skúšame oterom, nakoľko pri nevhodne zvolenom materiále môže dôjsť k poškodeniu trysiek kazety.

Zrejme viacerí z Vás sa ma spýtajú, no a čo my, čo nemáme doma „ultrazvukovú vaničku“ ?

Pre tých mám nasledovnú radu. Nech si zabezpečia aspoň tzv. „čistiacu tekutinu“,  s ktorou sa môžu pokúsiť kazetu oživiť. Oživenie sa môžemete pokúsiť zrealitovať tak, že na zasušené trysky atramentovej kazety nanesieme „čistiacu tekutinu“ a necháme ju posobiť zo 1 –  až 2 hodiny. Po tom tekutinu utrieme a vyskúšame na savom podklade, či sa farba uvoľnila a kazeta píše. Ak kazeta neuvoľňuje v dostatočnej miere atrament môžeme tento proces zopakovať 1 až 3 krát. Ak sa nám kazetu nepodarí oživiť ani po 3 pokuse, môžeme je zahodiť.

Veľkou pomôckou pri zaschnutých atramentových kazetách sú tzv. „aktivátory“, ktoré si môžete taktiež zakúpiť v spoločnosti Grand – MS, s.r.o., prostredníctvom e-shopu „Tonery do tlačiarne“. O tom si ale napíšeme nabudúce.

Ak máte o čistiacu kvapalinu záujem môžete si ju zakúpiť prostredníctvom  e-shopu „Tonery do talčiarne“ patriaci spoločnosti Grand – MS, s.r.o.

 

 

 

Za spoločnosť Grand – MS, s.r.o.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  PhDr. Michal Hudák

 

 

 

 

 

 

Stručná informácia k spoločnosti:

 

Spoločnosť Grand – MS, s.r.o., je stabilným obchodným partnerom, pôsobiacim na našom trhu už 19 rokov. Je nielen predajcom a priamym dovozcom, ale i výrobcom. Zároveň zabezpečuje aj servis niektorých produktov. Tovar dodáva tak svojim obchodným partnerom na ďalší predaj v ich obchodoch, ako i konečným odberateľom, akými sú rôzne orientované firmy, či fyzické osoby, kupujúce v kamennej predajni spoločnosti Grand – MS, alebo cez niektorý z jej e-shopov.
Grand – MS, s.r.o., má v svojom portfóliu nielen predaj tovaru, ale i poskytovanie rôznych druhov služieb a to ako na úseku spotrebného materiálu pre tlačiarne, či samotných tlačiarní, tak i na úseku reklamy, grafiky, kopírovania a prezentácie. Svoj tovar a služby ponúka okrem kamennej predajne aj prostredníctvom svojich e-shopov, ktorými sú:

  • Tonery do tlačiarne (www.tonerydotlaciarne.sk) – obchod je zameraný na komplexný sortiment pre tlačiarne, ale i iné druhy tovaru.
  • Spektrum Shop (www.spektrum-shop.sk ) – obchod na satelitnú techniku, kamerové systémy, priemyselné, kancelárske a domáce osvetlenie, ale i iný tovar.
  • Buď Fit (www.bud-fit.sk ) – obchod zameraný na odevy pre rôzne druhy fitness cvičení, fitness náradia, či rôzne fitness doplnky.
  • Spotrebáčik (www.spotrebacik.sk) – bezplatný inzertný portál, na ktorom môže inzerovať každý.
  • Grand – MS, s.r.o. (www.grand-ms.sk) – oficiálna webová stránka spoločnosti.

Prestaň na mňa zízať!

28.01.2023

Prestaň na mňa zízať ! Vtipné mikiny, tričká, tielka, čapice, tašky, obrazy …. . Rôzne farby, rôzne texty, prípadne vlastný text! Potlačíme všetko našimi grafikami, prípadne si môžete zaslať svoje obrázky! Tlačíme a gravírujeme na všetky materiály, ako napríklad textil, koža, keramika, dlažba, obklady, drevo, plexisklo, papier, a iné. Služby [...]

Vtipné a možno aj aktuálne!

27.01.2023

Zdravím pán minister ! Vtipné mikiny, tričká, tielka, čapice, tašky, obrazy …. . Potlačíme všetko našimi grafikami, prípadne si môžete zaslať svoje obrázky! Tlačíme a gravírujeme na všetky materiály, ako napríklad textil, koža, keramika, dlažba, obklady, drevo, plexisklo, papier, a iné. Služby poskytujeme pre jednotlivcov, kolektívy, firmy, úrady …. [...]

Vojenské taktické škrtidlo – pre záchranu života!

26.01.2023

Poskytne kvalitnú prvú pomoc! Môže zachrániť život! Výhoda možnosti opakovaného použitia! Pre poskytnutie prvej pomoci a záchranu života ! Ak Vás naša ponuka na „Vojenské taktické škrtidlo“ zaujala, uvedený produkt a množstvo iných zaujímavých druhov tovaru si môžete zakúpiť prostredníctvom spoločnosti Grand – MS, [...]

petr pavel eva pavlová

Český politológ: Nový prezident Pavel má na to, aby spojil rozdelenú spoločnosť

28.01.2023 22:01

Pavel zvíťazil v druhom kole prezidentských volieb v konečnom súčte o viac ako 16 percentuálnych bodov.

Petr Pavel, víťaz českých prezidentských volieb

Pavel zatelefonuje Zelenskému. Chce ísť na Ukrajinu s Čaputovou

28.01.2023 21:52

Novozvolený český prezident Petr Pavel v nedeľu zatelefonuje ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému. Chystá sa ho aj navštíviť.

pavel pavlová

Budúca prvá dáma Českej republiky je podplukovníčka, ktorá študovala na Slovensku

28.01.2023 17:45

Pavlová bola profesionálna vojačka. Je podplukovníčka vo výslužbe.

Lukáš Kyselica, Boris Kollár, parlament, NR SR, Peter Pčolinský

Ďalšie snahy Sme rodina i ĽS NS. Meniť chcú ústavu a podmienky referenda. Sú to „jatky populizmu“, tvrdí politológ

28.01.2023 16:00

Zdá sa, že sa so zmenami ústavy roztrhlo vrece. Len pred týždňom si poslanci schválili jednu zmenu a už sú na stole ďalšie.

hudak

Spoločnosť Grand – MS, s.r.o., pôsobí na trhu už viac ako 20 rokov. Jej činnosť je zameraná na 5 hlavných oblasti. Prvou, je dovoz a predaj spotrebného materiálu pre tlačiarne. Druhou, je dovoz a predaj rôznych druhov tovaru. Treťou, je dovoz a predaj prípravkov starej tradičnej čínskej medicíny, vyrobených z liečivých rastlín rastúcich v Ázii. Štvrtou, je výroba a predaj potlačených tričiek, tielok, a iných častí odevu, vrátane pracovných odevov. Poslednou oblasťou je ponuka služieb v oblasti kancelárskych, grafických, reklamných a obdobných činností.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 469
Celková čítanosť: 647818x
Priemerná čítanosť článkov: 1381x

Autor blogu