Založ si blog

Ako na zaschnuté cartrigde a tlačové hlavy.

Čistiaca kvapalina na atramentové kazety – Ako ju použiť a kde ju kúpiť?

 

Chcel som ešte niečo napísať o nových herných konzolách, ale po článkoch o atramentových kazetách a ich možnom plnení doma a tak získaní značných finančých úspor, Ste ma zasypali e-mailovými dotazmi. No nezasypali doslova, ale zo 12 mailových dotazov som dostal. Tieto dotazy sa ku mne do spoločnosti Grand – MS, s.r.o. dostali s niekoľko dňovým oneskorením, čo je dôvod, že som na ne neodpovedal hneď.

Výrobok si môžete zakúpiť v shope „Tonery do tlačiarne“.

Pýtate sa, čo robiť ak máte atramentové kazety s tlačovou hlavou v ktorej Vám zaschol atrament.  (Ide napr.  o kazety HP 56, 57, 57, HP 337, 338, 339, HP 704, ….., Canon CL 41, 51, 511, 513, PGI 512, 540, ……. , Lexmark 1, 32, 33, 34, 35, 82, …… a mnoho ďalších. Všetky tieto kazety si môžete zakúpiť cez e-shop „Tonery do tlačiarne“.)  Zo dve otázky boli smerované aj na skutočnosť, čo čobiť, ak zaschne atrament v samotnej atramentovej tlačovej hlave.

No odpoveď je jednoduchá. Najlepšie je keď sa atramentová tlačiareň používa každodenne. Ak to nemôžeme dodržať, je vhodné tlačiť na nej aspoň 2 – 3 krát do týždňa.  Musíme mať na zreteli to, že atrament je tekutina a ako každá tekutina, pri dlhodobej nečinnosti a nodostatočnom utesnení „parkovacieho“ mechanizmu tlačovej hlavy nám môže zaschnúť.

Takže, pýtate sa čo robiť ak sa to stane a hlavne, ako si môžete pomôcť sami. No najlepšie je tlačiareň zaniesť do servisu, kde majú s týmto problémom skúsenosti.  Zázraky nečakajte však ani tam.

Pre názornosť si môžeme popísať postup, ako konať pri zaschnutej tlačovej hlave atramentovej kazety.

Atramentovú kazetu môžeme ponoriť do vaničky so špeciálnou tekutinou a tú vložiť do ultrazvukovej vaničky, ktorú spustíme a počkáme zo 30 minút. Následne kazetu vyberieme opatrne utrieme atramentové trysky na jemný čistý savý materiál. Na ňom zároveň uvidíme, či kazeta tzv. „píše“, teda uvoľňuje patrčiné množstvo farby. Ak tomu tak nieje, proces môžeme opakovať 2 – 3 krát. Ak sa nám takýmto spôsobom kazetu nepodarí „oživiť“ môžeme s týmto procesom skončiť,  kaztetu spokojne zahodiť a kúpiť si novú. Pozor však na savý podklad na ktorom kazetu skúšame oterom, nakoľko pri nevhodne zvolenom materiále môže dôjsť k poškodeniu trysiek kazety.

Zrejme viacerí z Vás sa ma spýtajú, no a čo my, čo nemáme doma „ultrazvukovú vaničku“ ?

Pre tých mám nasledovnú radu. Nech si zabezpečia aspoň tzv. „čistiacu tekutinu“,  s ktorou sa môžu pokúsiť kazetu oživiť. Oživenie sa môžemete pokúsiť zrealitovať tak, že na zasušené trysky atramentovej kazety nanesieme „čistiacu tekutinu“ a necháme ju posobiť zo 1 –  až 2 hodiny. Po tom tekutinu utrieme a vyskúšame na savom podklade, či sa farba uvoľnila a kazeta píše. Ak kazeta neuvoľňuje v dostatočnej miere atrament môžeme tento proces zopakovať 1 až 3 krát. Ak sa nám kazetu nepodarí oživiť ani po 3 pokuse, môžeme je zahodiť.

Veľkou pomôckou pri zaschnutých atramentových kazetách sú tzv. „aktivátory“, ktoré si môžete taktiež zakúpiť v spoločnosti Grand – MS, s.r.o., prostredníctvom e-shopu „Tonery do tlačiarne“. O tom si ale napíšeme nabudúce.

Ak máte o čistiacu kvapalinu záujem môžete si ju zakúpiť prostredníctvom  e-shopu „Tonery do talčiarne“ patriaci spoločnosti Grand – MS, s.r.o.

 

 

 

Za spoločnosť Grand – MS, s.r.o.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  PhDr. Michal Hudák

 

 

 

 

 

 

Stručná informácia k spoločnosti:

 

Spoločnosť Grand – MS, s.r.o., je stabilným obchodným partnerom, pôsobiacim na našom trhu už 19 rokov. Je nielen predajcom a priamym dovozcom, ale i výrobcom. Zároveň zabezpečuje aj servis niektorých produktov. Tovar dodáva tak svojim obchodným partnerom na ďalší predaj v ich obchodoch, ako i konečným odberateľom, akými sú rôzne orientované firmy, či fyzické osoby, kupujúce v kamennej predajni spoločnosti Grand – MS, alebo cez niektorý z jej e-shopov.
Grand – MS, s.r.o., má v svojom portfóliu nielen predaj tovaru, ale i poskytovanie rôznych druhov služieb a to ako na úseku spotrebného materiálu pre tlačiarne, či samotných tlačiarní, tak i na úseku reklamy, grafiky, kopírovania a prezentácie. Svoj tovar a služby ponúka okrem kamennej predajne aj prostredníctvom svojich e-shopov, ktorými sú:

  • Tonery do tlačiarne (www.tonerydotlaciarne.sk) – obchod je zameraný na komplexný sortiment pre tlačiarne, ale i iné druhy tovaru.
  • Spektrum Shop (www.spektrum-shop.sk ) – obchod na satelitnú techniku, kamerové systémy, priemyselné, kancelárske a domáce osvetlenie, ale i iný tovar.
  • Buď Fit (www.bud-fit.sk ) – obchod zameraný na odevy pre rôzne druhy fitness cvičení, fitness náradia, či rôzne fitness doplnky.
  • Spotrebáčik (www.spotrebacik.sk) – bezplatný inzertný portál, na ktorom môže inzerovať každý.
  • Grand – MS, s.r.o. (www.grand-ms.sk) – oficiálna webová stránka spoločnosti.

Zbavte sa stresu s novým antistresovým prsteňom: Revolučný spôsob, ako bojovať s nervozitou, depresiou, či dlhou chvíľou!

27.02.2024

Kľúč k úľave, pokoju a zábave: Objavte magický prsteň, ktorý vám pomôže prekonať stres a negatívne nahromadené pocity! V dnešnom uponáhľanom svete, kde stres a napätie sú neoddeliteľnou súčasťou každodenného života, je nájsť spôsob, ako si oddýchnuť a uvoľniť sa, viac než potrebné. Práve preto vám predstavujeme revolučný spôsob, ako bojovať s [...]

Zmiernite symptómy cukrovky bez chémie: Objavte účinky diabetických náplastí!

26.02.2024

Prirodzená pomoc pre diabetikov u ktorých ešte nemoc neprepukla v plnom rozsahu. Staroveká čínska medicína prináša novú nádej! Cukrovka je komplexné ochorenie, ktoré ovplyvňuje milióny ľudí po celom svete. Pre mnohých pacientov je každodennou realitou hľadanie spôsobov, ako zmierniť symptómy a zlepšiť kvalitu ich života. Ak patríte medzi nich a preferujete pomoc [...]

Nikdy viac zabudnuté okuliare! Okuliare na čítanie vo veľkosti púzdra, ktoré zmestíte do peňaženky!

25.02.2024

Nielen súčasný hit, ale i inovácia v pohodlnosti: Okuliare na čítanie, ktoré sú vždy po ruke a nezavadzajú! Mnoho z nás pozná ten pocit, keď potrebujete okuliare na čítanie, ale zabudnete ich doma alebo ich nechcete neustále nosiť. Avšak s novými inovatívnymi okuliarmi na čítanie, ktoré sa stali súčasným hitom, sa tento problém stáva minulosťou. Tieto okuliare, [...]

orlov

Putinov režim prirovnal k fašizmu. Orlov dostal za kritiku vojny 2,5 roka väzenia

27.02.2024 11:03

Ruské ministerstvo spravodlivosti ho začiatkom februára zaradilo na svoj zoznam tzv. zahraničných agentov.

Kuzminiv

Je to Judáš, čakal som, že ho zabijú, pošpinil zavraždeného ruského pilota vlastný otec

27.02.2024 10:53

V októbri minulého roka bola v Rusku o Kuzminovovi odvysielaná reportáž. Podľa nej ruské úrady nariadili jeho likvidáciu.

Fico, Orbán

Stroskotá V4 kvôli pomoci Ukrajine? Podľa Tuska nemá formát budúcnosť, Fico hovorí o scelovaní

27.02.2024 10:50, aktualizované: 11:31

Síce sa stretnutie ešte ani nezačalo, už ho sprevádzajú kontroverzie.

Jozef Chovanec

Prípad Chovanec: Blanár odovzdal Belgicku diplomatickú nótu pre úmrtie slovenského občana

27.02.2024 10:40, aktualizované: 11:05

Slovensko vyjadrilo vážne pochybnosti týkajúce sa vyšetrovania úmrtia Jozefa Chovanca.

hudak

Spoločnosť Grand – MS, s.r.o., pôsobí na trhu už viac ako 20 rokov. Jej činnosť je zameraná na 5 hlavných oblasti. Prvou, je dovoz a predaj spotrebného materiálu pre tlačiarne. Druhou, je dovoz a predaj rôznych druhov tovaru. Treťou, je dovoz a predaj prípravkov starej tradičnej čínskej medicíny, vyrobených z liečivých rastlín rastúcich v Ázii. Štvrtou, je výroba a predaj potlačených tričiek, tielok, a iných častí odevu, vrátane pracovných odevov. Poslednou oblasťou je ponuka služieb v oblasti kancelárskych, grafických, reklamných a obdobných činností.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 757
Celková čítanosť: 1013470x
Priemerná čítanosť článkov: 1339x

Autor blogu